Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

Konkurs czytelniczy "Myślę więc czytam. Czytam, więc jestem.

Czcionka:

Finał maratonu czytelniczego "Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem"

21. października o godz. 16.00 w Czytelni Dziecięco-Młodzieżowej odbyło się uroczyste zakończenie prawdziwego maratonu czytelniczego. To już jego II edycja, która ruszyła 02. 04. /Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej/ i trwała do 28.09.2014 r.Jego uczestnicy podzieleni w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI szkoła podstawowa i uczniowie gimnazjum odpowiadali na pytania dołączone do konkursowych książek. Tym razem, aby przejść pełen etap trzeba było przeczytać 7 książek i odpowiedzieć na 70 pytań. Z tym zadaniem poradziło sobie osiem osób na 23 czynnie uczestniczące w konkursie. Laureaci konkursu wykazali się znajomością i zrozumieniem tekstu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe:

szkoła podstawowa    

I miejsce - Pola Iwanowska  

II miejsce - Dominika Damas i Katarzyna Skobyranda     

III miejsce - Julia Kaczmarek i Malwina Oślizło

wyróżnienia -  Julia Królik i Iza Bojanowicz                                                                                                                                                                                    

gimnazjum  

I miejsce  - Wiktoria Zielińska

II miejsce - Katarzyna Młynarska

III miejsce - Agata Wypart

wyróżnienia - Paulina Górska, Eliza Kowalczyk,Julia Ołubiec, Agata Potrzeba, Ola Wichurska.

Po wręczeniu nagród goście zostali zaproszeni do rozmowy o konkursowej literaturze, którą poprowadziła st. kustosz  Wiesława Parzybut - koordynatorka konkursu. Warto zaznaczyć, że kolejna edycja konkursu miała zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania pasji czytelniczych i regularnego odwiedzania Biblioteki. Poprzez staranny dobór książek konkursowych staraliśmy się pokazać, że literatura potrafi bawić, uczyć, wzruszać, rozwija fantazję, ale i pomaga też w zrozumieniu wielu trudnych problemów życiowych.Wśród propozycji znalazły się m.in.: E. Nowak - "Yellow bahama w prążki", A. Maleszka - "Gra", I Schalansky- "Atlas wysp odległych", E. Przybylska - "Most nad Missisipi", A. Onichimowska - "Hera, moja miłość". Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy do udziału w III edycji konkursu w 2015 roku.                              

                         

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"