Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

"Oczyszczanie organizmu" z Panią Lidią Szłowieniec

Utworzono dnia 17.03.2017
Czcionka:

     W poniedziałek (13 marca) w Nowogardzkiej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Klubu Zdrowia w Bibliotece”. Tym razem gościliśmy Panią Lidię Szłowieniec – technologa żywności z Wrocławia.

    Liczna publiczność, która przybyła na spotkanie powitała Panią Lidię gorącymi brawami sprawiając jej tym wielką przyjemność. Prelegentka, po krótkim przywitaniu się
z gośćmi, zaczęła swój wykład na temat oczyszczania organizmu.

    Pierwszym punktem wykładu były przyczyny zanieczyszczenia naszych narządów wewnętrznych i ich najczęstsze skutki czyli choroby cywilizacyjne (choroby serca, nowotwory, cukrzyca, otyłość, osteoporoza, depresja). Pani Lidia dokładnie przedstawiła funkcjonowanie naszych organizmów oraz skąd biorą się nasze problemy ze zdrowiem i złe samopoczucie. Starała się uświadomić  jak ważna w naszym życiu jest dieta i nasz tryb życia. Stres, szybkie tempo życia, „śmieciowe jedzenie”, leki, które przyjmujemy – wszystko sprawia, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, nerwowi i osłabieni.

    W następnej części spotkania zostały przedstawione alternatywne sposoby na oczyszczanie organizmu – diety warzywno – owocowe, jaglano – owocowe i wodne (w międzyczasie publiczność miała okazję przeglądać pozycje książkowe dotyczące diet oczyszczających – wszystkie pozycje zostaną zakupione i będą w niedługim czasie dostępne w naszej bibliotece) . Jednak najlepszym sposobem na sukcesywne oczyszczanie organizmu jest picie co najmniej 2 litrów wody dziennie, a codziennie rano – szklanka wody z cytryną na oczyszczenie i prawidłową pracę jelit.

    Ostatnim etapem prelekcji były efekty uzyskane przez pacjentów po zastosowaniu diet oczyszczających. Różnice w samopoczuciu, o których wypowiadali się pacjenci były niesamowite. Każdemu z nich ustąpił wcześniej dolegający ból, posiadali więcej energii i pozytywniej podchodzili do życia. Wszystko za sprawą stosownego odżywiania się, które sprawiło, że wszystkie toksyny z organizmu uległy zniszczeniu i wydaleniu.

    Publiczność z uwagą wysłuchała prelekcji zdrowotnej ponownie kwitując ją brawami dla Pani Lidii Szłowieniec. Po zakończeniu padło jeszcze wiele pytań o składniki diet i szczegóły jej stosowania. Nasz gość cyklu zasiał ziarenko zdrowego trybu życia wśród ludzi z czego niezmiernie się cieszymy!
 

    Pani Lidia wykazała się niesamowitym profesjonalizmem i wspaniałym podejściem do ludzi. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagości w naszych progach. Tak duże zainteresowanie i zaangażowanie motywuje nas i daje sygnał, że takie spotkania są potrzebne.

Zachęcamy do dalszego uczestnictwa w spotkaniach w ramach „Klubu Zdrowia w Bibliotece”.

"Oczyszczanie organizmu" - 13.03.2017r.

Utworzono dnia 17.03.2017, 10:14

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 198

W poprzednim tygodniu: 189

W tym miesiącu: 663

W poprzednim miesiącu: 859

Wszystkich: 27220

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

        Spotkania w każdy piątek
                 o godz. 17:30

(Kliknij w ikonę logo i zapisz się na
                         warsztaty!)

                    Zapraszamy!